Житомирський район, Житомирська область

На початку березня я розповідав вам про ремонт правого проїзду мосту через річку Дубовець на 91-му кілометрі міжнародної траси ♦ М-06 “Київ – Чоп” біля с.Царівка, який був пошкоджений російськими авіабомбами на початку 2022 року. Ремонтні роботи на ньому виконує мостобудівельний підрозділ групи компаній “RDS”. Узгодивши зйомку з замовником ремонту, Службою автомобільних доріг у Житомирській області, я відвідав будмайданчик 13 березня 2023 року, про що ви можете дізнатися з відео-огляду на моему каналі.

Наступного дня на об’єкті відбулося бетонування монолітної розподільчої плити проїзду, про що сповістила Служба автодоріг. Також був забетонований другий деформаційний шов виробництва “Маурер Україна”, – з боку Києва. Таким чином, проїзна плита на всю довжину прогонової будови вже готова. З бетонувальних робіт залишилося лише доопрацювати плиту тротуару. Але це буде зроблено після того, як на майданчик доправлять спеціальні закладні кріплення для водозбірного лотка, що мають бути забетоновані в плиту. Після цього на міст буде нанесена гідроізоляція, зроблено асфальтобетонне покриття, встановлені відбійники та перильна огорожа.

Також на об’єкті змонтують систему очистки зливової води, при чому це будуть не просто ЛОСи сепаратори легких нафтопродуктів, які я показував в багатьох своїх мостових оглядах, а саме система з кількома переливними резервуарами для більшої потужності очистки. Компоненти для неї має поставити компанія “Водаленд Україна”.

Нагадаю, що подвійний міст біля Царівки має прогонову будову з пустотних плит довжиною 48 метрів. Міст побудований у 1976 році і капітально ремонтувався у 2011-12 роках. Внаслідок вибухів двох аваіаційних бомб, що впали поряд з мостом, та вибуху, що стався на мосту, він був пошкоджений. Втім, рух ним не припинявся. З кінця жовтня 2022 року. працівники “RDS” провели заміну 19 пошкоджених плит правого проїзду та ще 6 після демонтажу та обстеження фахівцями ДержДорНДІ повернули в конструкцію. Прогін 1-2 був замінений повністю, а прогони 0-1 та 2-3 – частково. Під час заміни плит також поміняли і гумові опорні частини (ГОЧі).

Після завершення робіт на правому проїзді ремонтуватися буде лівий. На сьогодні вже відомо, що на прогони 0-1 та 1-2 доведеться замінити всі плити.

Дивитися відео зараз:

З останніх новин з Житомирщини на нашому сайті: біля Бердичева наводили лад на дорозі М-21, на тій же трасі ремонтують зруйнований міст через річку Тростяниця, ліквідували ямковість на ключових автошляхах області, капітально відремонтовано пошкоджений вибухом міст на “Варшавській” трасі М-07, капітально ремонтувалися мости в Житомирській та кількох інших областях, на трасі “Київ – Чоп” ремонтували проблемні ділянки.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар