Житомирський район, Житомирська область

Служба відновлення (колишня САД) у Житомирській області повідомила, що підрядна компанія АТ «Ю АР ДІ Українські дороги» (колишнє ПрАТ “Хмельницьке ШБУ №56”) заасфальтувала проіздну частину та підходи до мосту через річку Тростяниця в селі Топорище Житомирського району на трасі ♦ М-21 “Виступовичі – Житомир – Могилів-Подільський”. Ця ж компанія займалася і капітальною відбудовою мосту. Останню новину звідси мали ще 23 березня, коли мостовики бетонували тут розподільчу плиту.

Однопрогоновий міст у Топорищі був майже повністю зруйнований у перші дні повномасштабної російської навали у 2022 році. Після завершення бойових дій в Житомирській та Київській областях тут була влаштована тимчасова переправа. Після ухвалення рішення про капітальну відбудову цього об’єкту, старий міст повністю розібрали. Новий 28-метровий міст побудували з І-подібних балок нового зразку за всіма чинними нормативами. Облаштування підходів до нового мосту тривало з 29 квітня по 7 травня 2023 року. На цей час тимчасова переправа поряд також була закрита для руху.

Всі будівельні роботи відбувалися під наглядом фахівців замовника, а також під незалежним технаглядом Представницва “Dohwa Engineering Co., Ltd” (Південна Корея).

Прес-служба підрядника також повідомила, що на мосту виконані допоміжні роботи:

  • Влаштування водовідведення
  • Монтаж бордюрів
  • Розробка грунту та вирубка порості навколо споруди
  • Бетонування конусів та тротуарів
  • Встановлення перильного огородження

При влаштуванні системи водовідведення використані дощоприймачі українського виробництва компанії ТОВ “Водаленд Україна”, з яких зливові води спрямовуються на ЛОСи (локальні очисні споруди) від тієї ж компанії.

Відкриття руху оновленою спорудою планується вже найближчим часом – до кінця травня 2023 року. Для цього треба провести лише фінальний комплекс робіт з організації та безпеки дорожнього руху мостом.

Останні новини з Житомирщини на нашому сайті: розповідь та відео-огляд мали з капітального ремонту мосту на трасі М-06 біля Царівки, біля Бердичева наводили лад на дорозі М-21, ліквідували ямковість на ключових автошляхах області, капітально відремонтовано пошкоджений вибухом міст на “Варшавській” трасі М-07, капітально ремонтувалися мости в Житомирській та кількох інших областях, на трасі “Київ – Чоп” ремонтували проблемні ділянки.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар