Чернігівська область

Служба автомобільних доріг у Чернігівській області сповістила про завершення складально-монтажних робіт на першому з трьох тимчасових модульних мостів, які на початку грудня 2022 року були передані Францією Чернігівській області. Його збирав мостовий підрозділ групи компаній “АВТОСТРАДА”, про що я нещодавно повідомляв.

Модульна конструкція мосту повністю складена та встановлена на опори. Завдяки тому, що спеціальне покриття зносу було нанесене на поверхню проїзної частини на заводі, вона  вже готова до експлуатації. На мості змонтовано перильне огородження. Зараз автострадівці готують каркаси та опалубку для бетонування монолітних перехідних плит. Далі дорожники влаштують асфальтовані підходи до мосту. Як і очікувалося, з урахування погодних умов, рух транспорту попередньо планують запустити або наприкінці січня 2022 року, або на початку лютого. Після цього буде розібраний тимчасовий об’їзд, збудований навесні після деокупації області.

Як я розповідав вам раніше, особливістю цього та інших двох мостів виробництва французької компанії “Matière” є те, що вони можуть використовуватися не лише як тимчасові, але й як постійні мостові споруди. Це означає, що після Перемоги України над російськими загарбниками, коли розпочнеться повномасштабне відновлення знищеної та пошкодженої транспортної інфраструктури країни, “Укравтодор” матиме запас в терміні експлуатації цих споруд, щоб сконцентрувати зусилля та кошти на інших об’єктах, які потребуватимуть більш термінової відбудови.

У своєму дописі Служба автодоріг Чернігівщини нагадала, що під час бойових дій у лютому-березні 2022 року на Чернігівщині було пошкоджено 26 мостів на державних дорогах. Хоча про місце розташування нового мосту, як і раніше, не повідомляється, але Служба зазначила, що нові мости забезпечать транспортне сполучення на найбільш важливих гуманітарних маршрутах Чернігівської області, де воно ще порушено.

З нещодавніх новин з Чернігівщини на нашому сайті: відновлено 400-метровий міст через Десну на кордоні з Сумщиною, частково відновлений рух одним з мостів на трасі М-01, також в області продовжують капітально відбудовуватися інші мости, на початку вересня військові мостовики капітально відбудували міст через Остер у Крутах.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар