Харківська область

Від 11 вересня 2022 року, вже майже тиждень, на деокупованих територіях Харківської області триває обстеження та інвентаризація зруйнованих та пошкоджених внаслідок бойових дій мостових споруд на дрогах державного значення. Роботу проводять фахівці Служби автомобільних доріг у Харківській області, яка й оприлюднила цю новину. А також піротехнічна служба ДСНС, яка забезпечує безпеку, оскільки споруди та території навколо них майже завджи заміновані, а також там можуть знаходитися нерозірвані боєприпаси.

Метою обстеження є оцінка спричиненої російською військовою інтервенцією матеріальної шкоди мостовому та дорожньому господарству, яка ще не була врахована через те, що ці території перебували під окупацією. Також ця інформація необхідна для розробки плану якомога швидшого відновлення сполучення між звільненими населеними пунктами, та між ними і центрами області та районів. Як повідомляє САД, такий план вже знаходиться на фінальній стадії розробки. В першу чергу будуть відновлюватися зруйновані переправи через водні перешкоди там, де це буде припустимо з точки зору військової безпеки. Вочевидь, до цього будуть залучені як підрядники Служби, так і технічні підрозділи ДССТ МО України, як це робиться на Київщині, Чернігівщині та Сумщині. Після цього будут відновлюватися критичні пошкодження дорожнього одягу ключових магістралей та доріг. Прибирання їх від знищеної техніки, понівечених автівок та будівельного сміття вже триває, про що я давав новину в нашій FB-групі.

Служба оприлюднила також кілька світлин зруйнованих мостів без зазначення локацій.

Нещодавно з Харківщини ми мали ще такі новини: продовжувалися ремонтні роботи на трасі М-03 від Харкова в бік Полтави, готували до осінніх злив системи водовідведення на шести дорогах області, ремонтувалася траса М-18 у напрямку Дніпропетровщини. Нагадую, що крім капітального відновлення окремих важливих об’єктів, всі інші ремонти робляться виключно у межах експлуатаційного утримання доріг та мостів.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар