Полтавський, Кременчуцький та Миргородський райони, Полтавська область

Сьогодні маємо зведену новину за повідомленнями Агентства місцевих доріг (АМД) Полтавської області стосовно ремонтів місцевих доріг, які проводилися на Полтавщині протягом минулого тижня. Три об’єкти розташовані у Миргородському, частина одного з них – Полтавському та один – у Кременчуцькому районах області.

Першу новину маємо стосовно місцевої дороги “Гадяч – Опішня“. Тут ремонтні роботи майже завершені. Дорога сполучає Полтавський район (Опішня) з Миргородським (Гадяч). Це колишня територіальна дорога Т-17-06 (так вона досі позначена на Google-мапах), яку, через децентралізацію, понизили в статусі до місцевої та передали на баланс місцевої влади. Роботи тут виконувала підрядна організація ТОВ “РДС-Полтава”. Дорога має протяжність 61 кілометр та ремонтувалася ділянками в тих місцях, де мала найгірший стан. Зокрема: поблизу сіл Тепле, Велика Павлівка, Бобрівник, міста Зіньків і декілька ділянок між Опішнею та Зіньковим. На сьогодні на відремонтованій дорозі вже нанесена дорожня розмітка.

Ще одна новина стосується автодороги О1702021 “Хитці – Плішивець” біля села Книшівка, що у Миргородському районі. Тут працює підрядна організація АМД – ТОВ «ДРСУ ПОЛТАВА». Завершуються роботи по основному проїзду. Слід зазначити, що у фінансуванні ремонту приймала участь Великобудищанська територіальна громада. Під час війни лише завдяки коштам громад стали можліві більшість дорожних ремонтів місцевих доріг по всій країні. І навіть деякі державні дороги громади домопагають ладнати, про що я вже розповідав вам. Як свідчить АМД, Великобудищанська громада в цьому році входить до п’ятірки лідерів по співфінансуванню дорожньо-ремонтних робіт.

Третя дорога, що ремонтується – О1703036 “Глобине – Троїцьке – Манжелія – Піски – Козельщина” в селі Пузикове. Це Кременчуцький район. Дорога мала дуже поганий стан і АМД отримувало багато звернень від місцевих мешканців та перевізників щодо необхідності її термінового ремонту. У фінансуванні ремонту брала участь Глобинська міська територіальна  громада. Наразі основний проїзд зроблений, дорога чекає на нанесення розмітки.

На всіх трьох дорогах підрядники демонтували старе зруйноване асфальтобетонне покриття методом холодного фрезерування, влаштовували подушку з ЩПС та вкладали вирівнюючий шар з гарячого модифікованного асфальтобетону. Також робиться планування узбіч автогрейдером. Крім цього, на окремих ділянках, де це було припустимо, робилася ліквідація поодиноких ям та вибоїн накладаням латок з гарячого асфальтобетону.

І, нарешті, червертий ремонт стосується ліквідації влучання ворожої ракети у дорогу О1701013 “/Миргород – Поділ/ – Широка Долина – Якимове” у полі поблизу села Широка Долина у Миргородському районі. Тут мешканці громади та села, використовуючи наявну техніку, засипали грунтом яму, обрізали обгорілі дерева. АМД ж, коштом з Аварійного обласного фонду та силами своїх підрядників, організувало влаштування основи під дорогу та відновило асфальтобетонне покриття.

Для тих, хто, можливо, лише зараз приєдналися до спільноти читачів мого сайту, нагадаю, що мова йде про місцеві дороги, тобто про ті, якими опікується місцева обласна влада в особі спеціально уповноваженого Агентства (АМД). Вони ремонтуються коштом обласного бюджету та місцевих територіальних громад. Також існують державні дороги, які ремонтує обласна Служба автомобільних доріг, що є структурним підрозділом “Укравтодору”. Такі ремонти фінансуються коштом державного бюджету. Але, САД теж дозволяється залучати громади до співфінансування у разі потреби за згодою або ініціативою останніх. У 2018 році більшість територіальних доріг Полтавщини, через децентралізацію, були понижені в статусі до місцевих та передані у розпорядження місцевої влади.

Ще з нещодавніх новин з Полтавщини: триває ремонт 7-ми місцевих доріг навколо Миргорода, від Лохвиці до Вирішального ремонтують дорогу, біля Гребінки відремонтована дорога на Оржицю, в Гадячі відремонтовано міст.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар